7 Cudów Świata: Pojedynek - Panteon (2016)
Nie zgłębiaj zbyt gorliwie sekretów bogów
Kup teraz w sklepie
Dodatek Panteon wprowadza antycznych bogów do gry 7 Cudów Świata: Pojedynek. Teraz gracze mogą ubiegać się o przychylność bóstw z pięciu różnych kręgów kulturowych i skłonić je wszystkie do roztaczania swojej opieki nad ich miastem. Z pewnością pomoże w tym budowa bogatej świątyni ku czci wybranego patrona lub patronki albo poświęcenie im jednego z dwóch nowych Cudów Świata dostępnych w dodatku.
Starożytni Grecy i Rzymianie wierzyli, że sposobem na dostąpienie boskich łask jest podarowanie bogom czegoś w zamian, złożenie daru lub przysięgi. Nie inaczej jest w dodatku Panteon - jeśli oczekujesz przysługi od jakiegoś boga - nie możesz pozostać mu dłużny.
Podczas Ery I będziesz zbierać żetony Mitologii pozwalające wybrać, które bóstwo zamieszka w Panteonie, oraz żetony Darów, dzięki którym zaskarbisz sobie ich przychylność. Później, w Erze II i III możesz obudzić boga lub boginię w Panteonie zamiast dobierać kartę. Jeśli zapewnisz bóstwu to, czego od Ciebie żąda, możesz umieścić je obok swojego miasta.
Era III wprowadza kolejny aspekt starożytnych religii - obszar rytualny. Grając w Panteon zamiast trzech kart Gildii do talii wtasowuje się trzy karty Wielkich Świątyń - każda z nich odpowiada innej kulturze śródziemnomorskiej. Jeśli bóstwo czczone w danej świątyni jest Ci przychylne, możesz zbudować ją za darmo. Na przykład mając wsparcie Izydy możesz zbudować świątynię egipską, a wsparcie Enki pozwoli Ci wznieść świątynię mezopotamską.
Jeśli masz ochotę, możesz połączyć ten dodatek nie tylko z podstawową wersją gry, ale również z Agorą! Wówczas Twoje rozgrywki będą jeszcze bardziej rozbudowane.
7 Cudów Świata: Pojedynek to dwuosobowa gra o prostej mechanice, która oferuje graczom bardzo wiele ciekawych wyborów, jednocześnie posiadając kilka dróg wiodących do zwycięstwa.
Ważne informacje
- autor:
- Antoine Bauza, Bruno Cathala
- ilustrator:
- Miguel Coimbra
- wydawca:
- Rebel
dodatkowe pliki do pobrania:
zawartość pudełka:
- plansza Panteonu
- 15 kart Bóstw (61x112 mm)
- 1 karta Bramy (61x112 mm)
- 5 kart Wielkich Świątyń (45x68 mm)
- 2 karty Cudów (65x100 mm)
- 10 żetonów mitologii
- 3 żetony ofiary
- żeton węża
- 3 żetony postępu
- pion Minerwy
- notes punktacji
- instrukcja
- 1 karta podsumowania zasad (65x100 mm)
Mechanika i tematyka
starożytność | wybór karty | karty | budowa miast | rozwój cywilizacji | zbieranie zestawów |